Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı  
ANA SAYFABİZHABERİZREKLAM
   
MUAVİNİN KARISININ TAKILARI
İÇERİK
BAŞLIKLAR

YOL HİKÂYELERİ - 4

MUAVİNİN KARISININ TAKILARI

Saim TOKAÇOĞLU

Krizsiz gün yaşanmamaktadır şirkette. Şirket VIP olunca, krizler de o kaliteye yakışır oluyor tabii. Bir kadın yolcu, erkenden gelerek şoförün arkasında cam kenarı koltuğa oturmuştur. Ancak yanına oturması gereken başka bir kadın, ısrarla cam kenarının kendisine ait olduğunu, özellikle bilet alırken yerleşim planında cam kenarını istediğini söylemekte ve önce gelen yolcunun kaldırılmasını istemektedir. Otobüsün kalkış saati geçmiştir ama bu sorun yüzünden bir türlü kalkmamaktadır. Diğer yolcular da huzursuz olmuşlar, söylenmeye başlamışlardır. Muavin pratik zekâ örneği bir hareketle sorunu anında çözer. Koltuk numaralarını söker ve birbiriyle değiştirir. "Bakın, numara sizin biletinizdeki numara. Sizin yeriniz cam kenarı değil, koridor tarafı" der ve otobüs İstanbul'a doğru yola çıkar.

İki kadın yolcunun arasındaki koltuk krizi şaşkınlıklar arasında atlatılmıştır ama Bülent'in şirketinde kriz biter mi? Çeklerle, senetlerle işi yürütmeye çalışsanız da günlük harcamalar için nakit ihtiyacı bitmez. Koltuk krizi atlatılmıştır ama bu kez otobüsün yakıtı biter. Yakıt bu! Depoyu doldurmazsanız otobüste VIP yolcu var diye düşünmez, illa ki biter! Benzin istasyonuna girmişlerdir ama ne şoförde, ne muavinde yakıt alacak para yoktur. Göçmen gemisi olsa yakıt parasını yolculardan toplarsınız ama böyle bir şirkette yakıt parası da yolculardan toplanmaz ki!

Rastlantıya bakın, yakıtlarının bittiği yer, muavinin evinin olduğu Gerede'dir. Çocuk, kan ter içinde kalmış, sorunu çözmek için ne halt edeceğini düşünürken, son çare olarak aklına bir çözüm gelir. Henüz yeni evlenmiştir. "Başka çare yok, düğünde takılan takıları bozduracağız" diye düşünür. Gerçekten de o an orada başka bir çözüm üretemez. Şoför "yakıt dolduruluyor, suyuna da bakalım, yağı filan da kontrol edelim, lastiklerin de havası..." diye saçmalayıp yolcuları oyalamaya çabalarken muavin fırlar otobüsten, eve gider. Karısına ne kadar zor durumda olduğunu anlatır, takıları alıp bir kuyumcudan bozdurur ve koşa koşa benzin istasyonuna yetişir. Yakıtın parasını ödeyip Bülent'ten alacaklarının üzerine takıların parasını da ekler. Ama olsun! Krizi çözmüş, yolcuları ortada bırakmamıştır ya ona yeter.

YARIN: MÜSTEŞAR HANIM ÇILDIRIYOR

saimtokacoglu@gmail.com

 

GAZETECİLİK NEDİR, NE DEĞİLDİR? YAŞAM KURTARAN AFİŞ LİNÇ KÜLTÜRÜ, BASIN VE SOSYAL MEDYA GÜVENPARK OTOPARKINA ZAFER PARKI ENGELİ TÜRKİYE'DE AMBULANSIN YOLCULUĞU GAZETELER, AÇIN ARŞİVLERİNİZİ HALKA! TRT ARŞİV KİM GAZETECİ? "BİNMEK KISMET OLMADI Kİ" BU DEZENFORMASYON NEDEN? ŞERİAT GELDİ Mİ? MÜSTEŞAR HANIM ÇILDIRIYOR MUAVİNİN KARISININ TAKILARI HACIYATMAZ MİSALİ VIP YOLCULUĞUN BEDELİ BİR HAC HİKÂYESİ SERMAYE DOYMAK BİLMEZ! FATSA'YA GİREMEYENLER, MASKELİ FAŞİSTLER MİYDİ SAYIN VALİ? DEVLET TUZAK KURMAZ! YAZIYOR! AMA NE YAZIYOR? FOTOĞRAF ÇEKMEK EZİYET OLDU YOL BEKÇİLERİ Mİ, TEKNOLOJİ Mİ? YAKINDA DİLİM DİLİM SATILACAK! YA KANLI PAZAR? TAŞERON HER YERDE! ELEKTRİKLİ BİR SOYGUN HİKÂYESİ KATLEDİLEN ODTÜ DOĞASI İÇERİDEKİ MESLEKTAŞLARIMA MİLLETÇE KANDIRILIYORUZ! YA KARAR İDAM OLSAYDI?
 
1 - 2 - 3 - 4 - 5
 8 :
 

Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı

BİZHABERİZ BAĞIMSIZ HABER PORTALI | Bizhaberiz.net © 2018 | Son Güncelleme : 02.06.2020 - 04:34:54 | Şu an 86 kişi online | Kullanım Koşulları