Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı  
ANA SAYFABİZHABERİZREKLAM
   
MÜSTEŞAR HANIM ÇILDIRIYOR
İÇERİK
BAŞLIKLAR

YOL HİKÂYELERİ - 5

MÜSTEŞAR HANIM ÇILDIRIYOR

Saim TOKAÇOĞLU

Otobüs Ankara'nın mutena semti Bilkent'te bir benzin istasyonundan hareket etmektedir. Genel müdür yerinde görmek için denetimlerini aksatmamaktadır. Benzin istasyonundaki bekleme salonunu, otobüsü, personeli yerinde denetlemek ister. Benzin istasyonuna yaklaştığında gördüklerine inanamaz. Otobüs pırıl pırıl yıkanmış, yola çıkmaya hazır haldedir. Hemen yanında ise muavin ayağında bir uzun don, kalın sulama hortumuyla köpük köpük sabunlar içinde çimlerin üzerinde yıkanmaktadır. Yolcular da bekleme salonunda hayretler içinde bu eşsiz manzaraya tanıklık etmektedirler.

Şoförlerin alacaklarını alamamaları zaman zaman "arızalara" neden olmaya başlamıştır. Ankara'dan yola çıkan otobüsün şoförü "volan kayışı koptu" diyerek dörtlüleri yakar ve otobüsü kenara çeker. Devam etmeye hiç niyeti yoktur. Yolcuların arasından bir kadın çok fazla telaşlanır ve kıyameti koparır, "Ben müsteşarım. Bir toplantıya gidiyorum. Beni yetiştirmek zorundasınız!". Şoförün umurunda bile değildir, "kayış koptu, gidemem"den başka bir şey söylememektedir. Müsteşar hanım, otobüs şirketinin genel müdürünü arar telefonla. Zaten aranacak, ulaşılacak başka bir yetkili de yoktur. Artık eli ayağı titremektedir. "Bu toplantıya yetişmek zorundayım. Beni burada bırakamazsınız" diye neredeyse tepinmektedir. Genel müdür "Hanımefendi, biletinizi ben aldırayım, sizi uçakla göndereyim. Toplantıya yetişmenizi sağlayalım. Biz karşılayalım masraflarınızı" dese de ikna edemez. Müsteşar hanımın uçak korkusu vardır, uçağa binmeyi kesinlikle kabul etmez. Genel müdür otobüsün şoförünü arar, alacakları konusunda kişisel olarak teminat verir. Bunun üzerine şoför söktüğü kayışı tekrar yerine takar ve yola devam eder. Böylece müsteşar hanım da kendisi için çok önemli olan toplantıya yetişmiş olur.

Klasikleşmiş "arızalardan" biri de yazın güneşin altında ateş topuna dönüşmüş otobüsün klimalarının bozulmasıdır. Camlar açılmaz, açılan camlardan içeri giren hava da ya yakında oturanların yüzünde patlar, işe de yaramaz. Alacağı biriken şoför, kapatır klimaları. Yolcular telefonlara sarılıp genel müdürü şikâyet yağmuruna tutar, genel müdür şoförü ikna etmeye çalışır, klimalar çalışır. Daha sonra alacaklar birikince yine aynı şeyler yaşanır.

YARIN: "BİNMEK KISMET OLMADI Kİ"

saimtokacoglu@gmail.com

 

GAZETECİLİK NEDİR, NE DEĞİLDİR? YAŞAM KURTARAN AFİŞ LİNÇ KÜLTÜRÜ, BASIN VE SOSYAL MEDYA GÜVENPARK OTOPARKINA ZAFER PARKI ENGELİ TÜRKİYE'DE AMBULANSIN YOLCULUĞU GAZETELER, AÇIN ARŞİVLERİNİZİ HALKA! TRT ARŞİV KİM GAZETECİ? "BİNMEK KISMET OLMADI Kİ" BU DEZENFORMASYON NEDEN? ŞERİAT GELDİ Mİ? MÜSTEŞAR HANIM ÇILDIRIYOR MUAVİNİN KARISININ TAKILARI HACIYATMAZ MİSALİ VIP YOLCULUĞUN BEDELİ BİR HAC HİKÂYESİ SERMAYE DOYMAK BİLMEZ! FATSA'YA GİREMEYENLER, MASKELİ FAŞİSTLER MİYDİ SAYIN VALİ? DEVLET TUZAK KURMAZ! YAZIYOR! AMA NE YAZIYOR? FOTOĞRAF ÇEKMEK EZİYET OLDU YOL BEKÇİLERİ Mİ, TEKNOLOJİ Mİ? YAKINDA DİLİM DİLİM SATILACAK! YA KANLI PAZAR? TAŞERON HER YERDE! ELEKTRİKLİ BİR SOYGUN HİKÂYESİ KATLEDİLEN ODTÜ DOĞASI İÇERİDEKİ MESLEKTAŞLARIMA MİLLETÇE KANDIRILIYORUZ! YA KARAR İDAM OLSAYDI?
 
1 - 2 - 3 - 4 - 5
 8 :
 

Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı

BİZHABERİZ BAĞIMSIZ HABER PORTALI | Bizhaberiz.net © 2018 | Son Güncelleme : 02.06.2020 - 04:34:54 | Şu an 96 kişi online | Kullanım Koşulları