Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı  
ANA SAYFABİZHABERİZREKLAM
   
İMAMOĞLU’NUN TARZI!
İÇERİK
BAŞLIKLAR

Saim TOKAÇOĞLU

Koltuğa oturalı 7 ay olmuş. Süre kısa ama yine de bazı icraatlarını görmemiz lazımdı.

Gördük mü?

Gördük!

Seçimden önce vatandaşa verdiği bir söz vardı. "İstanbullunun ulaşıma harcadığı parayı azaltacağız" diyordu.

Bu sözün tutulduğunu duyan, gören varsa bizi de aydınlatırsa öğrenmiş oluruz. Biz duymadık. Bırakınız ucuzlatmasını, ulaşım gibi bir temel harcama kalemine bir defada yüzde 35 gibi fahiş bir zammı uygun bulmuş.

Bir de savunuyor; "vatandaşımızı düşünerek, hizmetin sürdürülmesi adına yapılmış bir zamdır" diyor.

İnsanın gözleri yaşarıyor; yani vatandaşı biraz daha fazla düşünmeye kalksa yüzde 70 zamları da görme ihtimalimiz olacakmış!

Geçtiğimiz aylarda da; taksiye yüzde 25, minibüse yüzde 25, İSPARK'a yüzde 40, İSBİKE'ye yüzde 40 zamlar gelmişti zaten.

Yani nefes almak yok, yola devam!

İşin acı tarafı; dün sosyal medyada Avrasya tüneline gelen yüzde 56 fahiş zammı savunan iktidar yanlıları ile yüzde 35 ulaşım zammını savunan muhalefet yanlılarının atışmalarını gördüm. Ama taraftarlığın böylesini spor sahalarında bile görmedim. Sanki bu faturayı ödeyecek olan kendileri değil!

Ve ülkemiz siyasetçilerinin ne kadar şanslı olduklarına karar verdim.

Vatandaş şunu iyi bilmelidir ki; siyasetçinin tavrı partiye göre değişmez. Siyasetteki kıdemine göre değişir.

Koltuğa oturmadan önce başka, oturduktan sonra ise daha başka...

Sayın İmamoğlu ile tanışıklığımız siyasete girmesinden önceye rastlar. Ortak paydamız spor kulübü yöneticiliğidir. İnsan olarak da çok takdir ederim. Ama bu kanaatim siyasetteki zigzaglarını görmezden gelmemi gerektirmez.

Bir de emeklilere sürprizi varmış, onu da merakla bekliyorum!

"İki yılı aşkın süredir zam yapılmamış" diyor. Tekrar edeyim, Başkan 7 aydır görevde. Yani 26-27 aydır zam yoksa, sadece dörtte biri kendi dönemine ait.

Peki göreve başlarken bu öngörülemez miydi?

Akaryakıta zam gelmeyen dönem oldu mu hiç?

Yani nerden bakarsanız bakın, bunun savunulacak tarafı yoktur.

Başlıktaki "tarz"a gelirsek o daha da karamsar yapıyor insanı...

Hani Başkan'ın Erzurum'a tatile giderken, "geçiyordum, uğradım" kabilinden bir Elazığ'a deprem ziyareti vardı ya. Arkasından kayak yaparken çekilmiş bolca görüntüyü kendi sosyal medya hesabından izlemiştik.

Eleştirilerin çoğu da kendisini seven yakın çevresinden gelmişti.

Bunlar için yaptığı açıklamayı da yorumlamasak olmaz!

Başkan diyor ki; "Benim tarzım bu, toplum buna alışacak." Evet, özgüveni yüksek ve çok kararlı bir ifade ama yine de uyarmadan geçemeyeceğim.

Vatandaşın da bir tarzı olduğunu unutma istersen Sayın Başkan!

Hani sizden beklenen görevler İstanbul ile de sınırlı değil ya...

ercumenttuncalp@yahoo.com

 

GROSS MARKETLERİN GÜCÜ SERBEST PİYASA DÜZENİNİN SINIRLARI FİİLİ İŞSİZ SAYISI NEDEN ÖNEMLİDİR? MEYVE SEBZE DAĞITIM KANALLARI PERAKENDE EKONOMİSİ PLASTİK ÇÖP İTHALATIMIZ ÜRETİCİDEN TÜKETİCİYE… AVM’LERDE UZLAŞMA ZOR! YAŞLILARA DÖRT SAAT NEFES İZNİ FİYATLARI KİM ARTIRIYOR? ORTA GELİR TUZAĞI VE VERİMLİLİK HOLLANDA NASIL BAŞARDI? BURHAN PAZARLAMA FİNANSAL TABLOLARIN DİLİ SEÇ-AL YASAĞI ÇARE Mİ? VİRÜS FIRSATÇILARINDAN KORUNMA YOLLARI DÜNYA PERAKENDE LİGİ PESTİSİT İLE TAĞŞİŞİN FARKI NAKİT AKIŞI İHMALE GELMEZ! NET NOMİNAL FAİZİN ÖNEMİ İMAMOĞLU’NUN TARZI! İKİ ÜLKEDE İKİ ALIŞVERİŞ BAL KONUSUNDA SÖZ BİTTİ! ÜCRETLİ POŞETİN BİRİNCİ YILINDA FİYAT DÜZEYİ ENDEKSİ ZEYTİNYAĞI VE GÜVEN EKSİKLİĞİ FİYATLANDIRMA VE ETİK 2020 NASIL GEÇECEK? % 50 + % 50 İNDİRİMLER! YERLİ MUZ NASIL UCUZLADI?
 
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
 8 :
 

Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı

BİZHABERİZ BAĞIMSIZ HABER PORTALI | Bizhaberiz.net © 2018 | Son Güncelleme : 11.07.2020 - 04:18:00 | Şu an 219 kişi online | Kullanım Koşulları