Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı  
ANA SAYFABİZHABERİZREKLAM
   
MUSTAFA ÖZENÇ
İÇERİK
BAŞLIKLAR

Sevgili babacağım!

Her şeyden önce selam ve sevgilerimi iletip aydınlık yarınlar diliyorum.

Sizlere bu satırları yazmamın en önemli nedeni kendinizi benim için suçlamamanız ve bu konuda soğukkanlı davranmanıza katkıda bulunmak istememdir. Sizler elinizden geldiğince bana destek olup beni bir şekilde yetiştirmeye çalıştınız.

Ancak içinde bulunulan toplumsal şartlar benim ister istemez bir tercih yapmamı gerektirdi. Bu tercih yapmamı gerektirdi. Bu tercih bir yanda sermaye ve onun uşaklığını yapan faşist güçler, diğer yanda emekten yana olan güçler arasında söz konusu idi. Ben de seve seve bugüne kadar uzanan sonuçlarını da gördüğüm halde faşizme karşı emekten yana olmayı seçtim. Ve doğru bildiğim değerler uğruna onurluca savaştım. Uğruna mücadele ettiğim değerler, bu gün için onu savunanlar güçsüz ve ezilmekte olan olsa bile, eninde sonunda hak ettiği yeri alacaktır. Ve tarihin tekerliği hep ileriye dönmüştür. Bunu aksine çevirmeye çalışanlar eninde sonunda başarısızlığa mahkumdur.

Şunu bilmenizi isterim ki, hiçbir zaman kişisel çıkar ve menfaatlerimi ön planda tutarak tercih yapmam söz konusu olmamıştır. Attığım her adımda toplumsal değerleri göz etmeye çalıştım. Hiçbir baskı karşısında bir an dahi inandığım değerlere ihaneti düşünmedim. Sizler beni anlamak için her şeyden önce yaşamalısınız. Bunu unutmayın. Görülecek güzel günler var. Ben ve birçokları göremese bile gelecek kuşakların görmesi için katkıda bulunmaya çalıştık.

Sömürü ve zulüm düzeni sürdüğü müddetçe bu savaş yok edilemez. İnkar etmek gerçekleri değiştirmez. Er ya da geç bu bozuk düzen tüm pislikleriyle tarihin çöp sepetine atılacaktır.

Bu uğurda gelen ölümde, nereden ve nasıl gelirse gelsin hoş geldi sefa geldi.

Satırlarımı bitirirken hepinize yürekten saygı ve sevgi dileklerimi iletir, elveda derim. Sizler bu acıya da yenmesini bileceksiniz. Buna inanıyorum.

Mustafa ÖZENÇ
 

DEVRİMCİ MUSTAFA ÖZENÇ'İN SON MEKTUBU

 

Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı

BİZHABERİZ BAĞIMSIZ HABER PORTALI | Bizhaberiz.net © 2018 | Son Güncelleme : 22.05.2019 - 13:38:14 | Şu an 164 kişi online | Kullanım Koşulları