Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı  
ANA SAYFABİZHABERİZREKLAM
   
BİLİM BURCU
İÇERİK
BAŞLIKLAR

Nusret ERTÜRK

İnanmazdım burçlara
İterdim elimin tersiyle hepsini
Bilim burcunu bulana değin
18 Haziran 2019


AYRICALIK ACISI
Osmanlı döneminde İstanbullu askere alınmazdı, İstanbullu askerlik yapmazdı.
Nerede ayrıcalık varsa orada acı vardır.
Evrensel kuraldır; acıya uğrayanlar başarıya daha yakındır.
19 Haziran 2019


İNSANI SEVEN KAZANIYOR
Nâzım Hikmet söylemişti:
"Tohuma, toprağa, denize inan
İnsana hepsinden önce
Bulutu, makinayı, kitabı sev
İnsanı hepsinden önce"
24 Haziran 2019


ÖĞRETMEN ZEKİ BOZKURT İÇİN
Sözlüğünde "ödün" olmayan adam
"Ayaklar baş oldu" diye yazıyor
Taklaları, baş döndürdü görenler
Kimilerin şimdi burnu uzuyor
26 Haziran 2019


TEŞEKKÜR VE KUTLAMA
Aldığım kitabı en kısa zamanda okurum. Yazarı, eğer yaşıyorsa ona bir yolla görüşlerimi iletir, teşekkür eder, kutlarım.
Bu yılın başıydı. Bir imza gününde yaşıtım bir yazarla yeni kitaplarımızı birbirimize imzaladık. Kitabı 170 sayfa kadardı. İkinci günün akşamı bir iletiyle kendisini kutladım, teşekkür ettim. Yazarın bana çok ilginç gelen şu cümlesini duydum: "İlk kez bir kitabımı bu denli erken okuyan siz oldunuz!"
Teşekkür ettim. Ama onun teşekkürünü henüz duyamadım. Beş ay oldu. İmzaladığım kitabımı okuduğunu da öğrenemedim! Bizde yazar çok ama yazarların okuma oranı çok düşüktür.
29 Haziran 2019

nusreterturk1945@gmail.com

 

ÖZÜR DİLEMEK SON VAGON ANKARA’NIN BAHAR HAVASI YAŞAMI ÖZETLEYEN SÖZLER SANATÇININ YERİ SIKIŞMANIN SİCİLİ UZUN TERZİLİĞİN BİZDEKİ KISA TARİHİ MİLAT ÖNCESİNDEN SESLENİŞ KAPI ÇALINIYOR SÜLEYMAN AĞANIN KÜÇÜK OĞLU YAZIM KILAVUZUNA VEDA MI? ÖNCELİK ÇOCUKLARA VERİLMELİ ROBENSON'U ANIMSAMA SIRASI ARKASINDAN KOŞACAĞIMIZ UMUTLAR ADINI ALDIĞIM ADAM PERDENİN ARKASINDAKİ CUMHURİYET KİMLİĞİ TEMİZLİĞİN BÖYLESİ ACININ ÇOCUKLARI KARSLININ SINIRDAKİ SINAVI YARATICI YANITLAR HAYIR MI? HIYAR MI? ÂDİL GÜLVAHABOĞLU VE ŞİİRİ ARMAĞANIN ARMAĞANI KUTLAMA PROF. ALİ BEYİN KIZAĞI "KENDİME DERSLER"İN HERKESE YANSIMASI BASKIYI YENMENİN YOLU ÖMER AMCANIN HUTBESİ ÇAĞDAŞ İNSANIN RESMİ
 
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
 8 :
 

Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı

BİZHABERİZ BAĞIMSIZ HABER PORTALI | Bizhaberiz.net © 2018 | Son Güncelleme : 26.09.2020 - 12:26:58 | Şu an 154 kişi online | Kullanım Koşulları