Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı  
ANA SAYFABİZHABERİZREKLAM
   
ARAYAN YOL BULUR
İÇERİK
BAŞLIKLAR

Nusret ERTÜRK

İran'da Humeyni başa geldikten sonra bir İranlıya soruyorlar:
"Yaşamınızda ne değişti?"
Yanıt şu oluyor:
"Humeyni gelmeden önce dışarıda eğlenir, evde ibadet yapardık. Şimdi ise, dışarıda ibadet yapıyor, evde eğleniyoruz."

4 Temmuz 2019

 

JAPONYA'DAN NE GETİRİLMELİ? 
Japonlar, çok çalışkan, tutumlu, çevreci, gelenekçi, epey de tutucu bir ulustur. Sağlam mal üretirler. Yer sarsıntılarında bizde on binler ölürken, orada birisinin bile burnu kanamıyor. Evlerinin ortalama büyüklüğü 40-45 metre karedir. Devletin resmi araç sayısı bini bulmaz. Bir Bakan sokağa inince taksi çağırır.
Japonların bu nitelikleri dururken "kadın üniversitesi" de nereden çıktı? Bir ayrımcılık kapısı daha mı?

5 Temmuz 2019

 

KABAĞI KİM YEDİYSE...
Yusufeli'nin bir köyündeki geleneğe göre, damat kabak yemeden gerdeğe girmezmiş. Gerdeğe girmeden önce yenilecek kabağa da iyi sahip olmak gerekiyormuş. 
Düğün sona ermiş. Sıra gerdek hazırlığına gelmiş. Fakat, kabak gelin taraftarlarınca çalınmış. Damat ve arkadaşları kabağı aramışlarsa da bulamamış. Damat yorgun düşmüş. En sonunda damat, biraz da saf oluşundan şöyle söylemiş:
"Arkadaşlar, kabağı kim yediyse gerdeğe de o girsin!"

7 Temmuz 2019

ÖĞRETMENİN AŞILAMAYAN YANI
Robert Kolej'deki bir geleneğe göre son sınıf öğrencileri ders kesimine 77 gün kala öğrencilerin tüm disiplin kurallarını çiğneme, her türlü azgınlık yapma hakkı varmış. Ahmet İsvan yaptıklarını anlatırken bir anısına yer verir. Öğrenciler, sokaktan geçen bir eşeği iterek bir matematik öğretmeninin sınıfına sokarlar. Öğretmen durumu kahkaha ile karşılar ve şöyle der:
"Getirin beyler, getirin! Ben, eşeklere matematik öğretmede çok başarılıyım!"

14 Temmuz 2019

nusreterturk1945@gmail.com

 

 

SON VAGON ANKARA’NIN BAHAR HAVASI YAŞAMI ÖZETLEYEN SÖZLER SANATÇININ YERİ SIKIŞMANIN SİCİLİ UZUN TERZİLİĞİN BİZDEKİ KISA TARİHİ MİLAT ÖNCESİNDEN SESLENİŞ KAPI ÇALINIYOR SÜLEYMAN AĞANIN KÜÇÜK OĞLU YAZIM KILAVUZUNA VEDA MI? ÖNCELİK ÇOCUKLARA VERİLMELİ ROBENSON'U ANIMSAMA SIRASI ARKASINDAN KOŞACAĞIMIZ UMUTLAR ADINI ALDIĞIM ADAM PERDENİN ARKASINDAKİ CUMHURİYET KİMLİĞİ TEMİZLİĞİN BÖYLESİ ACININ ÇOCUKLARI KARSLININ SINIRDAKİ SINAVI YARATICI YANITLAR HAYIR MI? HIYAR MI? ÂDİL GÜLVAHABOĞLU VE ŞİİRİ ARMAĞANIN ARMAĞANI KUTLAMA PROF. ALİ BEYİN KIZAĞI "KENDİME DERSLER"İN HERKESE YANSIMASI BASKIYI YENMENİN YOLU ÖMER AMCANIN HUTBESİ ÇAĞDAŞ İNSANIN RESMİ BU KAÇINCI SOBE?
 
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
 8 :
 

Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı

BİZHABERİZ BAĞIMSIZ HABER PORTALI | Bizhaberiz.net © 2018 | Son Güncelleme : 21.09.2020 - 14:46:48 | Şu an 70 kişi online | Kullanım Koşulları