Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı  
ANA SAYFABİZHABERİZREKLAM
   
RUHUNUZU İYİLEŞTİRMEK İÇİN ÇOCUKLARLA VAKİT GEÇİRİN
İÇERİK
BAŞLIKLAR

Seda YİĞİT

Çok değerli ebeveynler...

Çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi üzerine bilgilerimi sizlerle düzenli aralıklarla paylaşacağım. Bugün ki yazımda sizlere çocukları anlama ve yetiştirme sanatı üzerine bilgiler aktaracağım.

Sevgili okur;

Çocuk yaşadığını öğrenir.

Saygı gören bir çocuk, saygılı olur.

Sevgi gören bir çocuk, seven olur.

Doğruluğu gören çocuk, adil olur.

Dinlenen çocuk, iyi dinleyici olur.

Seçenek hakkı olan çocuk, sorumluluk sahibi olur.

İyilik gören çocuk, iyi arkadaş olur.

Ve tüm bunları gören çocuk harika bir İNSAN olur...

Çocuklarımızın uygun davranışlar sergilemesini istiyorsak iyi birer rol/model olmalıyız. Onların nasihatten çok örneğe ihtiyaçları vardır. Çocuk büyütmekle, çocuk eğitmek arasındaki farktan ötürü ÇOCUK YETİŞTİRMEK BİR SANATTIR.

Çocuklar büyüdükçe her şey daha kolay olmayacak, daha zor da olmayacak. Hep daha farklı olacak. Bu anların keyfini çıkarın. Çocuklarınızı yetişkin yapmak için aceleci davranmayın. Çünkü yetişecekleri bir yer yok. Bırakın yaşlarını yaşasınlar. Sizler de bilinçli ebeveynler olarak onlara eşlik edin. Eşlik edin diyorum çünkü; her çocuk özel ve tektir. Sınırları belirlenmiş yaşına uygun tercihler sunarak karar verme, sorumluluk alma ve birey olma duygusunu geliştirmiş olursunuz. Her çocuğun her gün, kendisine önem veren ve özel olduğunu düşünen bir yetişkinle zaman geçirmeye ihtiyacı vardır.

Unutmayalım ki çocuğun en iyi ilacı;

-Tebessüm eden,

-Ona vakit ayıran,

-Anlayışlı olan,

-Onu olduğu gibi kabul eden ailesidir.

Ruhunuzu iyileştirmek için çocuklarla vakit geçirin diyor sizlerle paylaşmaktan gurur duyduğum ilk yazımı sonlandırıyorum. Herkesin ihtiyacı olabilecek farklı konu başlıklarıyla yazmaya, paylaşmaya devam edeceğim.

Sağlıklı, keyfli bir hafta dilerim...

sedaoter@hotmail.com

 

Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı

BİZHABERİZ BAĞIMSIZ HABER PORTALI | Bizhaberiz.net © 2018 | Son Güncelleme : 09.08.2021 - 12:30:05 | Şu an 78 kişi online | Kullanım Koşulları