Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı  
ANA SAYFABİZHABERİZREKLAM
   
YAZ ROMANLARI
İÇERİK
BAŞLIKLAR

Nusret ERTÜRK

Başlığı duyunca, bu konuda azıcık bilgisi olanın söyleyeceği söz şudur:

"Bu, süte su katmaktan başka bir şey değildir."

Her şeyin metalaştığı günümüzde bari sanatlardan uzak durun. Roman, roman olmalı. Mevsimine göre roman, bu konuyla ilgisi olmayanların işidir. Yaz şiir de çıkarsa şaşırmayın.

28 Temmuz 2020

 

ÜÇ KİŞİ BİR ATTAN DÜŞÜYORUZ

1950'li yılların sonu. Üç kişi bir ata binmişiz. Orhan Köker ağabey, ben ve yeğenim Cengiz. Orhan abi lise birde, ben orta birde, Cengiz benden beş yaş küçük. Bir yaz günü Ardanuç Aşağı Irmaklar'dan yürüme altı saatlik uzaklıktaki Bilbilan yaylasına, anneme gidiyoruz. Karagöl'ün altındaki düzlükte ata, üçümüz de binmişiz. Az ilerideki dereciği geçtik geçmedik dengemizi kaybettik, kendimizi yerde bulduk. Bu sağlıklı bir düşüş oldu. Ata, üç kişi nasıl bindiğimizi anımsamıyorum ama, attan nasıl indiğimizi iyi anımsıyorum.

 

KAYINVALDEDEN KORKAN

Gazeteci Ahmet Tan, bir dönem DSP'den milletvekili seçilmişti. Gün gelmiş CHP'ye dönüş başlamıştı. Oran ormanında sabah yürüyüşüne çıkmadan internetten haberlere baktım. Orada, Ahmet Tan'ın kayınvalidesinin sözü ilgimi çekti: "Oğlum Ahmet, CHP'ye girmeden eve gelme!'' diyordu. Yürüyüş için ormana girdim. Gazeteci Murat Yetkin'le Ahmet Tan'la karşılaştım. Günaydın dedikten sonra Ahmet Beye, "Kayınvalidenizin sözünü duydunuz mu?'' dedim. Ahmet Bey merakla, "Ne demiş? Ne demiş?" diye soruverdi.

9 Ağustos 2020

 

DEMİR AKIN

Sözüyle ışıklar taşır
Yanlışa sapmayın sakın
Gece gündüz durmaz ışır
Onun adı DEMİR AKIN

10 Ağustos 2020

 

İNSANI TANIMA YOLU

İnsan, bilinç düzeyine göre geçmişe veya geleceğe eğimlidir. Bilinçsizse geçmişe, bilinç düzeyi yükseldikçe geleceğe eğimi artar.

Sağlıklı bilinç, geçmişe takılıp kalmaz. Geçmişin yaşanmışlıklarından yararlanma önemlidir. Bilinçli insan, dünden çok yarınla ilgilenir. Gelişme konusunda işi olmayanlar geçmişe takılır kalır.

12 Ağustos 2020

 

ŞEVKET ÇORBACIOĞLU

Yüzde ellisi bilim
Geri kalanı mizahtır
Yönü hep ileri dönük
Karanlıklardan uzaktır

13 Ağustos 2020

nusreterturk1945@gmail.com

KİMLİKLERİ KAZIMANIN ÇEKİLMEZLİĞİ EDEBİYAT NÖBETİ DERGİSİ YAZ ROMANLARI ÖZÜR DİLEMEK SON VAGON ANKARA’NIN BAHAR HAVASI YAŞAMI ÖZETLEYEN SÖZLER SANATÇININ YERİ SIKIŞMANIN SİCİLİ UZUN TERZİLİĞİN BİZDEKİ KISA TARİHİ MİLAT ÖNCESİNDEN SESLENİŞ KAPI ÇALINIYOR SÜLEYMAN AĞANIN KÜÇÜK OĞLU YAZIM KILAVUZUNA VEDA MI? ÖNCELİK ÇOCUKLARA VERİLMELİ ROBENSON'U ANIMSAMA SIRASI ARKASINDAN KOŞACAĞIMIZ UMUTLAR ADINI ALDIĞIM ADAM PERDENİN ARKASINDAKİ CUMHURİYET KİMLİĞİ TEMİZLİĞİN BÖYLESİ ACININ ÇOCUKLARI KARSLININ SINIRDAKİ SINAVI YARATICI YANITLAR HAYIR MI? HIYAR MI? ÂDİL GÜLVAHABOĞLU VE ŞİİRİ ARMAĞANIN ARMAĞANI KUTLAMA PROF. ALİ BEYİN KIZAĞI "KENDİME DERSLER"İN HERKESE YANSIMASI
 
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
 8 :
 

Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı

BİZHABERİZ BAĞIMSIZ HABER PORTALI | Bizhaberiz.net © 2018 | Son Güncelleme : 30.10.2020 - 05:49:01 | Şu an 180 kişi online | Kullanım Koşulları