Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı  
ANA SAYFABİZHABERİZREKLAM
   
BİLDİRİCİ, "TÜRKİYE'DE ANAYASA YÜRÜRLÜKTE DEĞİL"
İÇERİK
BAŞLIKLAR

Gazeteci Faruk Bildirici AYM'nin Enis Berberoğlu kararını yerel mahkemenin tanımamasını yorumladı

BİZHABERİZ - KRT TV ekranında konuşan Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici, yerel mahkemenin Anayasa Mahkemesi'nin verdiği Enis Berberoğlu kararını tanımamasını yorumladı.

Bildirici, "Yargının tamamen siyasi iktidarın kontrolünde olduğu çok açık. Her şey iç içe geçmiş durumda. Bütün bunlar Türkiye'de yaşanan bir Anayasal darbenin parçaları aslında. Anayasal darbe diyorum çünkü Anayasa Mahkemesi'nin kararları bile yerel mahkeme tarafından tanınmıyor, Anayasa Mahkemesi'ne karşı Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanı'nın siyasi ortağı Devlet Bahçeli açıklamalar yapıyorlar, onları siyasi baskı altına alıyorlar. Aslında Anayasa Mahkemesine yönelik bu baskı daha önce İçişleri Bakanı Soylu'nun paylaşımlarıyla da başlamıştı zaten. Bu paylaşımların, bu baskıların yetmediğini düşünmüş olsalar ki şimdi orayı değiştirmekten söz ediyorlar. Üstelik de Anayasa'da yazmasına rağmen bir yerel mahkeme Enis Berberoğlu hakkındaki kararı tanımıyor. Üstelik de bu tanımadığı karar, TBMM'nin Anayasa'ya aykırı olarak verdiği bir karar. Şimdi bütün bunları düşündüğünüzde gerçekten Türkiye'de Anayasa yürürlükte değil. Anayasa tamamen bu ülkeyi yöneten tek kişinin kontrolünde, onun dilinin ucunda. O ne söylerse her şey geçerli oluyor. Bu ülkede aslında haktan, hukuktan, işleyen bir rejimden bahsetmek bile artık mümkün değil.

 

İZMİR'DE 6.6 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
İZMİR'DE 6.6 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
Kandilli Rasathanesi, depremin büyüklüğünü 6.6 olarak açıkladı. Saat 14.51'de Merkezi Seferihisar açıklarında meydana gelen deprem ağır hasara yol açtı. Yıkılan binalar ve ekaz altında kalanlar var.
ŞULE ÇET'İN ADI BAŞKENT ANKARA'DA ÖLÜMSÜZLEŞTİ
ŞULE ÇET'İN ADI BAŞKENT ANKARA'DA ÖLÜMSÜZLEŞTİ
Ankara Büyükşehir Belediyesi, kadın cinayetine kurban giden Şule Çet’in adını Çankaya'da yaptığı parka vererek ölümsüzleştirdi. Kadına yönelik şiddete ve kadın cinayetlerine karşı farkındalık çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Şule Çet Parkı’nı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açtı.
MANSUR YAVAŞ'TAN ATA'NIN MİRASINA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
MANSUR YAVAŞ'TAN ATA'NIN MİRASINA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
Başkentlilere verdiği sözü tutan ve Cumhuriyet Bayramı’na özel açılış töreni düzenleyen Başkan Yavaş, “Ankara halkının bir kuruşunu heba etmemeye çalışıyor ve yeni bir Ankara inşa ediyoruz. Cumhuriyetimize ve Ankara’mıza layık olmaya çalışıyoruz” dedi.
İBB'DEN ATATÜRK HOLOGRAMLI COŞKULU KUTLAMA
İBB'DEN ATATÜRK HOLOGRAMIYLA COŞKULU KUTLAMA
İBB, 4 gün sürecek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına 19.23’te İstiklal Marşı ile başladı. İBB birimleri de İstiklal marşı ardından siren çalarak, selam durarak, bulundukları yerde İstiklal Marşı söyleyerek kutlamalara katıldılar.
ORTAOKULDAKİ MESCİDE İMAM ATANDI, OKUL CAMİYE DÖNDÜ
MESCİDE İMAM ATANDI, ARTVİN 7 MART ORTAOKULU CAMİYE DÖNDÜ
Covid-19 salgını nedeniyle okul bahçesine veliler bile giremezken namaz kılımak isteyenler öğrencilerin sağlığını hiçe sayarak giriyor ve namazlarını burada kılıyorlar.
İZMİRLİLER 29 EKİM'İ COŞKUYLA KUTLADILAR
İZMİRLİLER 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI COŞKUYLA KUTLADILAR
Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na İzmir Valiliği, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanlığı ile İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin çelenkleri konuldu. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından son buldu.
MANSUR YAVAŞ ÇUBUK BARAJINI BASINA VE BÜYÜKELÇİLERE TANITTI
MANSUR YAVAŞ ÇUBUK BARAJINI GAZETECİLERE VE BÜYÜKELÇİLERE TANITTI
Yenilenen rekreasyon alanında gazetecilerle ve büyükelçilerle yürüyüş yapan Başkan Yavaş, "Burası unutulmuş bir noktaydı. Bir an evvel hem Cumhuriyetin ilk barajı olması hem de Atatürk döneminde onun emriyle yapılmış olması açısından önem taşıyor. Bunun halkımız tarafından anlaşılmasını istedik" dedi.
MANSUR YAVAŞ'IN 29 EKİM MESAJI
MANSUR YAVAŞ'IN 29 EKİM MESAJI
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıl dönümünde Ankaralı hemşehrilerimizin ve milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN
Bugün, Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıldönümü. Türkiye Cumhuriyeti 97. yaşını kutluyor. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, yurdu emperyalist güçlerden temizleyerek çağdaş bir Türkiye'yi yaratabilmek için birçok devrim yaptılar. Çağdaş Türkiye yolunda atılan en önemli adım, Cumhuriyetin ilanıydı.
Kutlu olsun.
MECİDİYEKÖY-MAHMUTBEY METROSU SEFERLERE BAŞLADI
MECİDİYEKÖY-MAHMUTBEY METROSU SEFERLERE BAŞLADI
Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu'nda ilk sefer saat 12:00 itibariyle Ekrem İmamoğlu'nun canlı bağlantıda verdiği startla başladı. İmamoğlu, saatte 140 bin yolcuyu taşıyabilecek sürücüsüz metronun İstanbullulara hayırlı olmasını diledi. Raylı sistem ilk 10 gün ücretsiz hizmet verecek.
ÇAKICI'YI AĞIRLAYAN CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANINA ÇOK SERT TEPKİ
ÇAKICI'YI AĞIRLAYAN CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANINA "GELECEK İÇİN BİZ" GRUBUNDAN ÇOK SERT TEPKİ
CHP'li "Gelecek İçin Biz" grubu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın Alaattin Çakıcı'yı makamında ağırlamasına tepki göstererek, "CHP’de son zamanlarda yaşanan bu tuhaflıklar o kadar çoğaldı ki, artık hiçbir yöneticinin böylesi bir rezalete karşı iki çift laf söylemesi dahi beklenmiyor" açıklamasında bulundu.
EKREM İMAMOĞLU, "HER ŞEY OLUMLU YÖNDE GİDİYOR"
İMAMOĞLU, "HER ŞEY OLUMLU YÖNDE GİDİYOR"
Covid-19 testi pozitif çıkan ve hastanede tedavisi devam eden İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ikinci bir mesaj yayınladı ve durumunun iyi olduğunu söyledi.
REFİK SAYDAM HIFZISSIHHA ENSTİTÜSÜ İÇİN 35 BİN İMZA
REFİK SAYDAM HIFZISSIHHA ENSTİTÜSÜ AÇILSIN KAMPANYASINA 35 BİN İMZA!
Son günlerde tartışılmaya başlayan ve Türk Tabipleri Birliği'nin de katıldığı ithal grip aşısı üzerine sağlık muhabiri ve şair Süheyla Taşçıer'in başlattığı "Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü Açılsın" imza kampanyası ivme kazandı.
"İSTANBULLU KORONA KADAR İŞTEN ATILMAKTAN KORKUYOR"
İSTANBUL VALİSİ: İSTANBULLULAR KORONA KADAR İŞTEN ATILMAKTAN KORKUYOR
Ali Yerlikaya, İstanbulluların hasta oldukları halde işe gittiklerini de ifade ederek bunun nedenini işten atılma korkusuna bağladı.
İSTANBUL FORMULA 1 TÜRKİYE GRAND PRİX’İNE HAZIRLANIYOR
İSTANBUL FORMULA 1 TÜRKİYE GRAND PRİX’İNE HAZIRLANIYOR
İBB, dokuz yıl aranın ardından yeniden Formula 1 takvimine dahil edilen Türkiye Grand Prix'ine İstanbul’un en iyi şekilde ev sahipliği yapması için titiz çalışmalar yürütüyor. Pist ile çevresinin bakım, onarım, peyzaj düzenlemesini yapan Belediye, görevlilerin ulaşımını ve kumanya ihtiyaçlarını karşılayacak.
MECİDİYEKÖY-MAHMUTBEY METROSU 28 EKİM’DE AÇILIYOR
MECİDİYEKÖY-MAHMUTBEY METROSU’NDA SEFERLER 28 EKİM’DE BAŞLIYOR
İBB, Avrupa Yakası'nın ilk sürücüsüz metrosu olan Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattını, 28 Ekim saat 12.00'den itibaren İstanbulluların hizmetine açıyor. İlk 2 gün ücretsiz hizmet verilecek hatta, günde 352 sefer yapılacak.
ASKİ: “BARAJLAR YÜZDE 25’LER SEVİYESİNDE”
ASKİ: “BARAJLAR YÜZDE 25’LER SEVİYESİNDE”
Son yılların en kurak aylarının yaşanması nedeniyle barajlar alarm verirken, Başkent Ankara'ya içme ve kullanma suyu sağlayan barajların 25 Ekim 2020 tarihi itibarıyla toplam su miktarı 403 milyon 256 bin metreküp olarak açıklandı.
ADRENALİN TUTKUNLARININ YENİ ADRESİ BEYPAZARI
BEYPAZARI ADRENALİN TUTKUNLARININ YENİ ADRESİ OLDU
Yamaç paraşütü meraklıları 450 metre yükseklikteki Ovacık Yaylası'nda buluşuyor. Sadece Başkent'in değil Türkiye'nin birçok ilinden gelen adrenalin tutkunları yamaç paraşütüne yoğun ilgi gösteriyor.
ASKİ’DEN KIŞ HAZIRLIĞI
ASKİ’DEN KIŞ HAZIRLIĞI
Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, yağış mevsiminin başlamasıyla birlikte yaşanabilecek taşkın ve sel baskınlarını önlemek için kent genelinde ızgara temizliği ve altyapı çalışmalarına devam ediyor.
DANIŞTAY’IN GAR İHALESİ KARARI: İBB HAKLI, İHALE İPTAL
DANIŞTAY’IN GAR İHALESİ KARARI: İBB HAKLI, İHALE İPTAL
Danıştay, Bölge İdare Mahkemesinin kararını bozup ihaleyi iptal etti. Kararda, İBB iştiraklerinin ihalede değerlendirilme dışı bırakılmasının rekabeti daraltan ve eşit yarışma şartlarını ihlâl eden bir uygulama olduğu vurgulandı.
İBB’DEN 29 EKİM'DE SINIRSIZ İNTERNET
İBB’DEN CUMHURİYET BAYRAMINDA SINIRSIZ İNTERNET
İBB, Cumhuriyet’in 97. yıl dönümü sebebiyle, 28 ve 29 Ekim günlerinde İstanbullular için kotaları kaldıracak. İstanbullular, Cumhuriyet Bayramı ve bir gün öncesinde İBB Wi-Fi hizmetinden sınırsız olarak faydalanabilecek.
İYİ PARTİ'DE NELER OLUYOR?
İYİ PARTİ'DE NELER OLUYOR?
İYİ Parti’de yaşananların nedenlerini ve olası sonuçlarını, İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz ile gazeteciler Nergis Demirkaya ve Kemal Can, Kısa Dalga’dan Esra Koçak Mayda’ya değerlendirdiler.
ABB’DEN ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNE BİSİKLET YOLU
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNE BİSİKLET YOLU
Mansur Yavaş’ın alternatif kent ulaşımı arasında en çok önemsediği ‘Bisiklet Yolu Projesi’ her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Organize Sanayi Bölgeleri de bisiklet yollarıyla buluşturuyor.
ANKARA BÜYÜKŞEHİR'DEN KIRSAL KALKINMAYA DESTEK
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN KIRSAL KALKINMAYA DESTEK
Mansur Yavaş’ın kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla öncelik verdiği projelerden olan “Başkent Market”lerin sayısı artıyor.
METRONUN EN GÜÇLÜLERİ YARIŞTI
METRONUN EN GÜÇLÜLERİ YARIŞTI
Metro İstanbul Strongman Challenge Tren Çekme Yarışması etkinliğinde profesyonel sporcular yarıştı. Profesyonel sporcu Bora Güner, 33,5 tonluk treni 35.20 saniyede20 metre çekerek yarışmanın birincisi oldu. Metro İstanbul çalışanları arasında yapılan yarışmada ise birinciliği T1 Hattı takımı göğüsledi.
GAZİLER SOSYAL TESİSİ 29 EKİM'DE AÇILIYOR
GAZİLER SOSYAL TESİSİ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NDA AÇILIYOR
Kahraman gazilerin birlikte vakit geçirebilmeleri için sosyal tesis yapılması çalışmalarına başlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Hacı Bayram-ı Veli Çarşısı’ndaki Gaziler Sosyal Tesisinin açılışını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştirecek.
İSTANBUL’DA BİR İLK: YAYA DURAĞI!
İSTANBUL’DA BİR İLK: YAYA DURAĞI!
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler ve Sağlıklı Şehirler Ortaklığı ile birlikte “Yaya Durağı” projesine imza atmaya hazırlanıyor.
EKREM İMAMOĞLU'NUN COVID-19 TESTİ POZİTİF ÇIKTI
EKREM İMAMOĞLU'NUN COVID-19 TESTİ POZİTİF ÇIKTI
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Covid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı. Ekrem İmamolu'nun sağlık durumunun iyi olduğu, tedavisine devam edildiği öğrenildi.
TTB AİLE HEKİMLİĞİ PANDEMİ ANKETİ EKİM 2020 SONUÇLARI
TTB AİLE HEKİMLİĞİ PANDEMİ ANKETİ EKİM 2020 SONUÇLARI
Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve TTB Aile Hekimliği Kolu, “Aile Hekimliği Pandemi Anketi Ekim 2020” sonuçlarını 22 Ekim 2020 tarihinde online platformda düzenlediği basın açıklaması ile Ekim ayını kapsayan “Aile Hekimliği Pandemi Anketi”nin sonuçlarını paylaştı.
DÜNYA ŞAMPİYONUMUZ 33,5 TONLUK TRENİ ÇEKECEK
DÜNYA ŞAMPİYONUMUZ 33,5 TONLUK TRENİ ÇEKECEK
Avrupa Yakası’nın ilk sürücüsüz metrosu M7 Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı’nın açılış etkinlikleri kapsamında; 24 Ekim’de “Strongman Challenge Tren Çekme Yarışması” düzenlenecek.
 
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
 8 :
 

Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı

BİZHABERİZ BAĞIMSIZ HABER PORTALI | Bizhaberiz.net © 2018 | Son Güncelleme : 30.10.2020 - 05:49:01 | Şu an 170 kişi online | Kullanım Koşulları