Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı  
ANA SAYFABİZHABERİZREKLAM
   
BÜLENT ARINÇ İSTİFA ETTİ
İÇERİK
BAŞLIKLAR

Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç istifa etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bülent Arınç’ın Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş'la ilgili sözlerini eleştirmesinin ardından Arınç cephesinden istifa etti. Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç istifasını açıkladı.

Bülent Arınç'ın geçtiğimiz hafta katıldığı bir televizyon programında HDP’li Selahattin Demirtaş’ın tahliye olabileceğini ve Osman Kavala’nın tutuklu kalmasına hayret ettiğini söylemesi tartışma yaratmıştı. Arınç'ın sözleri üzerine Erdoğan “Son günlerde bizimle asla ilgisi olmayan kimi bireysel açıklamalar ile reform gündemimize yaptığımız vurgular bahane edilerek yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz” diyerek tepki göstermişti. Erdoğan’ın tepki göstermesi üzerine Bülent Arınç sosyal medya üzerinden istifasını açıkladı.

Twitter’dan istifasını açıklayan Bülent Arınç’ın duyurusu şöyle:

"Bir televizyon kanalında yaptığım konuşmalar, kamuoyunda yoğun tartışmalara neden aşağıdaki açıklamayı yapma ihtiyacı hissettim. Konuşmamın ana ekseni, yargıda yapılacak reform konusuydu. Bir hukukçu olarak bu konudaki görüşümü açıkladım. Ömrüm boyunca hukukun üstünlüğü ve adalet kavramını savunan olarak yine aynı görüşümü dile getirdim.

Bir televizyon kanalında yaptığım konuşmalar, kamuoyunda yoğun tartışmalara neden aşağıdaki açıklamayı yapma ihtiyacı hissettim. Konuşmamın ana ekseni, yargıda yapılacak reform konusuydu. Bir hukukçu olarak bu konudaki görüşümü açıkladım. Ömrüm boyunca hukukun üstünlüğü ve adalet kavramını savunan olarak yine aynı görüşümü dile getirdim.

Gazeteci arkadaşımız program sormak sorarken isim zikrettiğinde, “İsimler üzerinden tartışamayalım” diye altını çizmeme rağmen evrensel hukuk, adalet ve yargının sorunları üzerine dileğim uyandıran bu isimlerin gölgesinde kalmasından ve meselenin özünün kaçırılmasından endişe duyduğumu belirtmeliyim. Yasin Börü’nün katilleriyle, 15 Temmuz şehitlerimizin katilleri FETÖ ile yan yana gösterme gafletine kadar gitti.

Asla bu ithamları kabul etmiyorum ve reddediyorum. Börü için döktüğüm göz yaşı da terör örgütleri FETÖ ve PKK’ya yönelik sözlerim ve tavrım da bellidir. Yine aynı televizyon programında dile getirdiklerim, Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi olmam hasebiyle yönlere çekildi. Oysaki programda görüşümü, YİK üyesi değil, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç olarak açıkladığımı defalarca belirttim.

Saygın eleştirilere saygı duyuyor ve not alıyorum. Ancak şahsıma karşı içlerinde duydukları kin ve nefretlerin nefretlerin olan seviyesiz hakaretleri sahiplerine iade ediyorum. Türkiye'nin yargı, ekonomi ve başka çevrelerinde reformlara duyduğu ihtiyaç aşikardır. Ülkemizin rahatlamasına ve milletimizin dertlerine çare bulunmasına ihtiyaç vardır. Bahsi geçen televizyon programında da defalarca belirttiğim üzere Sayın Cumhurbaşkanımızın bu yöndeki iradesini gördüm ve destekliyorum.

Ancak benim konuşmamın, şahıslar üzerinden farklı zeminlere kaydırılması, reform dairenin farklılaştığınıdan, Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği görevimden ayrılmamın daha uygun olacağına karar verdim. Kurul üyeliği görevimden ayrılma talebimi Sayın Cumhurbaşkanımıza ilettim ve kendileri de bunu uygun gördüler.

Karşılıklı iyi niyet temennileriyle helalleştik ve görevimden ayrıldım. Bu süre zarfında verimli çalışmalar sürdürdüğüm Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Yüksek İstişare Kurulu üyesi arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve AK Parti’nin ülke yararına yapacağı her türlü çalışmayı, milletin faydasına olacak her türlü reformu destekleyeceğimin bilinmesini isterim.

Hayatım boyunca doğru söz, doğru ilke, dürüstlük ve vicdanımın sesi rehberim oldu. Bu yüzden çok bedel ödedim ama bundan asla vazgeçmedim. Bundan sonra da vazgeçmeyeceğim. Derdimiz memleket derdidir. Memleketimizin huzura, refaha ve mutluluğa kavuşması için ne fedakârlık yapmamız gerekirse, tereddüt etmeden yaparız. Yeter ki vatan sağ olsun. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Bülent Arınç’ın Twitter hesabından istifasını açıklamasının ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın Twitter hesabından şu açıklama yapıldı: "Sayın Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliği görevinden ayrılmayı talep etmiş, sayın Arınç’ın talebi Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

Bülent Arınç'ın Twitter hesabından açıkladığı istifa mektubu

BÜLENT ARINÇ İSTİFA ETTİ
BÜLENT ARINÇ İSTİFA ETTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bülent Arınç’ın Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş'la ilgili sözlerini eleştirmesinin ardından Arınç cephesinden istifa etti. Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç istifasını açıkladı.
HANGİ VERİLER, HANGİ SAYILAR DOĞRU?
Hangisi doğru?
İBB: Yalnızca İstanbul'da 201 kişi öldü
Sağlık Bakanlığı: Türkiye çapında 153 ölü

İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı'nın açıkladığı veriler, İstanbul genelinde 201'i bulaşıcı hastalıktan olmak üzere toplam 442 kişinin yaşamını yitirdiğini gösteriyor.
PTT'DE SALGININ BOYUTLARI BÜYÜYOR
PTT'DE SALGININ BOYUTLARI BÜYÜYOR
Covid-19 salgını PTT işyerlerinde hızla yayılıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu vaka sayısının 975 olduğunu söylerken Haber-Sen bin 641 kişinin virüse yakalandığını açıkladı.
AKŞENER: "EN AZ İKİ HAFTA KARANTİNA İLAN EDİN"
AKŞENER: "EN AZ İKİ HAFTA KARANTİNA İLAN EDİN"
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Covid-19 vakalarındaki artışla ilgili olarak "Buradan Sayın Erdoğan'a bir kez daha sesleniyorum; gelin en az 14 günlük bir karantina uygulayın. Aşı umuduna kadar Türkiye rahatlasın," dedi.
İBB'Yİ HEDEF ALAN BAHÇELİ MAFYAYA DESTEK ÇIKTI
İBB'Yİ HEDEF ALAN BAHÇELİ MAFYAYA DESTEK ÇIKTI
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bulaşıcı hastalık nedeniyle ölenlerin gerçek rakamlarını açıklayınca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye hedef oldu. Bahçeli, "Yoksa CHP zihniyeti virüsün bulaşma hızından memnun mudur? Yalan bilgilerin paylaşıldığını ima etmek virüs kadar tehlikelidir" dedi.
İBB: İSTANBUL'UN 80 GÜNLÜK SUYU KALDIĞI DOĞRU DEĞİL
İBB: İSTANBUL'UN 80 GÜNLÜK SUYU KALDIĞI DOĞRU DEĞİL
İstanbul Büyükşehir Belediye Sözcüsü Murat Ongun resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “İstanbul’un 80 günlük suyu kaldı iddiası doğru değildir. Su temini sadece mevcut barajlardan yapılmamakta” dedi.
BİR GÖNÜLDEN GEÇEN BİR DE ALINABİLECEK ÖNLEM VARDIR
FAHRETTİN KOCA: BİR GÖNÜLDEN GEÇEN BİR DE ALINABİLECEK ÖNLEM VARDIR
Fatih Altaylı, bugünkü köşe yazısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşmesini yazdı.
Koca, Altaylı’nın “Önlemler yeterli mi sizce?” sorusunu yanıtlarken düşüncesini "Bir gönülden geçen önlem vardır bir de alınabilecek." diyerek ifade etti.
SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN YÜKSEK TEST ÜCRETİ İTİRAFI
SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN YÜKSEK TEST ÜCRETİ İTİRAFI
Özel sağlık kuruluşlarının belirlenenden daha yüksek Covid-19 test ücreti aldıkları iddialarını reddeden Sağlık Bakanı Koca, Bakanlıktan valiliklere ve kamu kurumlarına gönderilen yazıyla kendi sözlerini yalanlamış oldu.
ASKİ’DEN 2 BİN FİDAN
ASKİ’DEN 2 BİN FİDAN
ASKİ, "Bir Fidan Bin Hayat Fidan Dikme Şenliği" düzenledi. Çam, karaçam, ladin, ceviz, badem ve kayısı ağaçlarından oluşan yaklaşık 2 bin fidanı toprakla buluşturacak olan ASKİ ilk etapta, P18 Pompa İstasyonunun bahçesine 50 fidan dikimi gerçekleştirdi. Kasım ayı boyunca ASKİ'ye ait tesislerin çevresi de ağaçlandırılacak.  
İMAMOĞLU: DÜN İSTANBUL’DA VEFAT SAYISI, 186 SUSAYIM MI?
EKREM İMAMOĞLU: “DÜN İSTANBUL’DAKİ VEFAT SAYISI, 186 SUSAYIM MI, YUTKUNAYIM MI?”
İmamoğlu, “Bu konuda benim dilimin kemiği yok. Mecburum konuşmaya. Dün akşam, bulaşıcı hastalıktan İstanbul’daki vefat sayısı, 186. Ben şimdi ne yapayım yani; susayım mı, yutkunayım mı? Ben, uyuyamadım ki gece” dedi.
ÖZEL OKULDAN DEVLET OKULUNA GEÇİŞ YASAKLANDI
ÖZEL OKULDAN DEVLET OKULUNA GEÇİŞ YASAKLANDI
Kamuoyuna açıklanmış bir karar olmamasına karşın çocuklarını özel okuldan devlet okuluna almak isteyen veliler işlemlerini gerçekleştiremedi.
EVDE COVID-19 TEDAVİSİ GÖRENLERE İZMİR BELEDİYESİ'NDEN YEMEK
EVDE COVID-19 TEDAVİSİ GÖRENLERE İZMİR BELEDİYESİ'NDEN YEMEK
İzmir Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınının ikinci dalgası nedeniyle yeni bir uygulamaya başladı. Büyükşehir Belediyesi evinde Covid tedavisi gören, karantinasında olan ve ihtiyacı olduğunu bildiren hastalara yemek dağıtıyor.
MAMAK’TA YAĞMUR SUYU VE ATIK SU HATLARI AYRILIYOR
ANKARA MAMAK’TA YAĞMUR SUYU VE ATIK SU HATLARI AYRILIYOR
Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara ASKİ ekipleri, ilçenin yağmur suyu ve atık su hatlarını birbirinden ayırmak için çalışıyor. Kötü koku ve görüntü kirliliğine neden olan Hatip Çayı'nda da temizlik çalışması gerçekleştirildi.
MHP'Lİ YALÇIN, "CHP SİYASİ MUTASYONA UĞRADI"
MHP'Lİ YALÇIN, "CHP, DİYALEKTİK MATERYALİZMİN LABORATUVARINDA SİYASİ MUTASYONA UĞRADI"
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit mektubuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı ve Alaattin Çakıcı'ya sahip çıkarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.
COVID-19'A YAKALANAN ALPER TAŞ HASTANEYE YATIRILDI
COVID-19'A YAKALANAN ALPER TAŞ HASTANEYE YATIRILDI
Covid-19 testi pozitif çıkan Sol Parti temsilcisi Alper Taş, tedbir amacıyla hastanede tedavi altına alındı.
KURAN KURSLARINDA DA YÜZ YÜZE EĞİTİME DEVAM
KURAN KURSLARINDA DA YÜZ YÜZE EĞİTİME DEVAM
Covid-19 salgınının hızla kontrolden çıkması üzerine Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitime ara verirken Diyanet İşleri Başkanlığı, “Hafızlık eğitimi verilen yatılı Kuran kurslarında yüz yüze eğitime devam” kararı aldı.
TWITTER YÖNETİMİ ÇAKICI'NIN KILIÇDAROĞLU'NU TEHDİDİNİ SİLDİ
TWITTER YÖNETİMİ ÇAKICI'NIN KILIÇDAROĞLU'NU TEHDİDİNİ SİLDİ
Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit ve hakaret içerikli açıklamasının yer aldığı tweet, Twitter yönetimi tarafından "Twitter kurallarını ihlal ettiği" gerekçesiyle silindi.
FARUK BİLDİRİCİ'DEN ALAATTİN ÇAKICI PORTRESİ
FARUK BİLDİRİCİ'DEN ALAATTİN ÇAKICI PORTRESİ
Faruk Bildirici, adı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan hakaret ve tehdit mektuplarıyla gündeme gelen, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından sahip çıkılan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı portresini Deutsche Welle için kaleme aldı.
TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ: VAKA SAYISI YÜZDE 300 ARTTI
TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ: VAKA SAYISI YÜZDE 300 ARTTI
Türk Tabipleri Birliği'nin Aile Hekimliği Pandemi Anketi, vaka sayısının ekim ayına göre yüzde 300 arttığını gösteriyor. Yalnızca aile hekimliği verilerine göre Türkiye'de günlük vaka sayısının 47 bin 629'a ulaştığı görülüyor. Söz konusu ankete göre aile hekimi başına düşen Covid-19 hastası sayısı ise 20.
MEB: ANAOKULU VE KREŞLERDE YÜZ YÜZE EĞİTİME DEVAM
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI, ANAOKULU VE KREŞLERDE YÜZ YÜZE EĞİTİME DEVAM KARARI ALDI
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), "Resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir" açıklamasını yaptı.
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA CUMA NAMAZINA AYRICALIK!
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA CUMA NAMAZINA AYRICALIK!
20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ile ilgili Cuma namazı düzenlemesi de açıklandı. 20 yaş altı ve 65 yaş üstü olanlar namaz saatlerinde yasaktan muaf tutulacaklar.
BAŞKENT’TEN DÜNYAYA ÇOCUK MESAJLARI
BAŞKENTANKARA'DAN DÜNYAYA ÇOCUK MESAJLARI
Mansur Yavaş Türkiye Belediyeler Birliği aracılığıyla çocuklara seslenerek, "Sevgili evlatlarım bu zorlu günleri hep birlikte aşacak, sağlıklı günlerde sizlerle birlikte nice güzel etkinliklere imza atacağız" dedi.
ERLER MAHALLESİ'NE YAĞMUR SUYU HATTI DÖŞENİYOR
ANKARA ERLER MAHALLESİ'NE YAĞMUR SUYU HATTI DÖŞENİYOR
ASKİ Genel Müdürlüğünün aşırı yağışlarda su baskınlarının yaşandığı Erler Mahallesi'nde yağmur suyu hattı döşeme çalışmaları hızla ilerliyor. 20 yıldır yaşanan su baskınlarına son verecek imalatları gerçekleştiren ASKİ ekipleri, yer yer 10 metre derinlikte devam eden çalışmalarda sona yaklaştı.   
KANDİLLİ’YE YAPI LABORATUVARI KURULACAK
KANDİLLİ’YE YAPI LABORATUVARI KURULACAK
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği protokolü imzalayan Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Rasathanesi Kampüsüne, yapı laboratuvarı kuracak. İhalesi sonuçlanan laboratuvar, yaklaşık 13 milyon TL’ye inşa edilecek.
İSTANBUL TAKSİLERİNE SİVİL ZABITA DENETİMİ
İSTANBUL TAKSİLERİNE SİVİL ZABITA DENETİMİ
Denetimlerde İstanbul’un turizm markasını zedeleyecek faaliyetlerde bulunulması, yolcu seçilmesi ve kısa mesafeler için yurttaşların mağdur edilmesi gibi konulara dikkat edildi. Ekipler, toplam 130 araç denetledi.
"BAŞAK PROJESİ"NE YOĞUN İLGİ
"BAŞAK PROJESİ"NE YOĞUN İLGİ
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın seçim vaatleri arasında yer alan ve kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla hazırlanan Başkent Ankara Köy Evleri Projesi (BAŞAK Projesi) yoğun ilgi görüyor.
ÇAKICI'DAN KILIÇDAROĞLU'NA BİR MEKTUP DAHA!
ÇAKICI'DAN KILIÇDAROĞLU'NA HAKARET DOLU BİR MEKTUP DAHA!
Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, dünkü tehdit ve hakaret içeren mektubundan sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yeni bir açıklamayla hakaretlerini sürdürdü.
ANKARA'DA AÇIKTA AKAN SULAR KAPALI SİSTEME ALINIYOR
ANKARA'DA AÇIKTAN AKAN SULAR KAPALI SİSTEME ALINIYOR
Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Başkent’in kırsal bölgelerinde açıktan akan atık suların kapalı sisteme alınması için çalışma başlattıklarını açıkladı.
MANSUR YAVAŞ BELEDİYENİN LÜKS ARAÇLARINI SATIYOR
MANSUR YAVAŞ BELEDİYENİN LÜKS ARAÇLARINI SATIYOR
Göreve geldikten sonra Büyükşehir Belediyesi birimlerine ait araçların sayısını azaltan ve geçmiş dönemlerde alınan yüksek maliyetli lüks araçları satışa çıkararak ciddi oranlarda tasarruf sağlayan Başkan Yavaş, tüm belediye birimlerinde kayıtlı lüks araçların envanterini de çıkardı.
ERDOĞAN: "YIL SONUNA KADAR UZAKTAN EĞİTİM OLACAK"
ERDOĞAN: "YIL SONUNA KADAR UZAKTAN EĞİTİM OLACAK"
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısından sonra açıklama yaptı. Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonları 10.00-20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını ve eğitimin yıl sonuna kadar online devam edeceğini söyledi.
 
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
 8 :
 

Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı

BİZHABERİZ BAĞIMSIZ HABER PORTALI | Bizhaberiz.net © 2018 | Son Güncelleme : 09.08.2021 - 12:30:05 | Şu an 80 kişi online | Kullanım Koşulları