Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı  
ANA SAYFABİZHABERİZREKLAM
   
NİÇİN ŞAŞIRDINIZ?
İÇERİK
BAŞLIKLAR

Saim TOKAÇOĞLU

Seçim sonuçları kitlelerin beklentilerini karşılamadı. AKP bitecek, CHP-MHP ittifakı yerel seçimlerde Erdoğan'ı sandığa gömecek "öngörüsü" tutmadı. CHP yönetiminden henüz ses yok. Umutları yerle yeksan olan tabanlarına ve CHP'yi kerhen destekleyen seçmene söyleyebilecekleri pek bir şeyleri de yok.

Hatalarını söyledik, eleştirdik, yazdık. Kulak asmadılar. Uyguladıkları politikaların sonucu olarak da "Cumhuriyet'i kuran partiyi" sandığa gömdüler. Umudunu CHP'ye bağlamış seçmene sözümüz yok. Her seçimde olduğu gibi, bu seçimde de CHP'li olmadıkları halde "kime verelim, başka parti mi var" düşüncesiyle verdiler oylarını. Yine hüsrana uğradılar.

Hırsızlığın ayyuka çıktığı, yolsuzluktan başka bir şeyin konuşulmadığı, seçim meydanlarında ayakkabı kutularının, sahte dolarların uçuştuğu, insanlarının bir yıla yakın zamandır bütün kentlerde biber gazı altında "hırsız var" sloganları atarken sivil faşizmin baskısı altında inlediği, kör olduğu, gencecik çocuklarını polis terörüne kurban verdiği bir ülkede, "Ana muhalefet partisi"nin aldığı oya bakın! Bu konjonktürde ezilen kitleleri yanınıza almıyorsanız, sola kapılarınızı kapatıyorsanız, sağla kucaklaşıyorsanız, iyi niyetten söz etmek anlamsız.

"Gözyaşları hesap sorar" dedik, duymazdan geldiler.

"Partinin kapılarını sola değil, sağa kapatın" dedik, kulak asmadılar.

"Kahramanmaraş olaylarını, Çorum olaylarını unutmamış bu halkın karşısına faşist adaylarla çıkmayın, ilerici adaylarla çıkın" dedik anlamadılar.

Lafı uzatmaya gerek yok, seçmen kitleleri sonucu farklı yorumlasa da, kendisini kandırsa da, CHP sandığa gömülmüş olsa da, CHP yönetimi projesini başarıyla uygulamıştır. CHP, genel seçimlerde koalisyon ortaklığına hazırlanmaktadır. AKP, çok ağır bir Amerikan projesiydi. 12 yılda hiçbir hükümetin yapamayacağı şeyleri yaptı. Yeraltında, yerüstünde satılmadık hiçbir şey kalmadı. Büyük Ortadoğu Projesi Eşbaşkanı, kendisine verilen görevi başarıyla yerine getirdi. Ortadoğu'nun yeniden şekillenmesi için yapılması gerekenler tabii ki bitmedi. Burada da görev, CHP'li-MHP'li bir koalisyon hükümetine düşecek gibi gözüküyor.

Erdoğan balkon konuşmasında, şimdiye kadar olduğundan daha da sertti. "76 milyonu kucaklayacak" bir konuşma yapacağını düşünenler hayal kırıklığına uğradı. Daha da sertleşti, önümüzdeki dönemin hem içeride, hem dışarıda bir savaş süreci olacağının ipuçlarını verdi.

AKP hırsızlıklara, yolsuzluklara, ortaya çıkan baştan sona suç delili tapelere, bakanlar hakkında düzenlenen fezlekelere rağmen sandıktan galip olarak çıkmasını, CHP'ye borçludur.

Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarını değerlendirirken istifa edeceği söylentilerinin "asparagas" olduğunu, "AKP seçmenine hitap etmeye çalıştıklarını ama olmadığını, bunun bir günde kucaklaşmaya dönüşemediğini" ifade etmiş. Keşke AKP seçmeni yerine kendi seçmenine hitap etmeye çalışsaydı, kendi seçmeniyle kucaklaşsaydı.

Görev, partili olsun olmasın CHP'ye oy veren seçmen kitlelerine düşmektedir. Parti yönetiminden bir açıklama beklemek anlamsızdır.

Dedikleri gibi, "durmak yok, yola devam".

Orman katliamlarına devam, duble yollara, duble yolsuzluklara devam!

Köprü üstüne köprü yapmaya devam!

İnternet yasaklarına devam!

Haber portallarını RTÜK'e bağlayıp halkın haber alma hakkına darbe vurmaya devam!

Ortadoğu'da savaş kışkırtıcılığına devam!

Protesto gösterilerinde gaz yemeye, sakat kalmaya, kör olmaya devam!

Gencecik çocukların cenazelerini kaldırmaya devam!

Durmak yok, yola devam!

Ey CHP, başarınla ne kadar övünsen az! Bu senin eserindir!

saimtokacoglu@gmail.com

 

"BİNMEK KISMET OLMADI Kİ" MÜSTEŞAR HANIM ÇILDIRIYOR MUAVİNİN KARISININ TAKILARI HACIYATMAZ MİSALİ VIP YOLCULUĞUN BEDELİ BİR HAC HİKÂYESİ SERMAYE DOYMAK BİLMEZ! FATSA'YA GİREMEYENLER, MASKELİ FAŞİSTLER MİYDİ SAYIN VALİ? DEVLET TUZAK KURMAZ! YAZIYOR! AMA NE YAZIYOR? FOTOĞRAF ÇEKMEK EZİYET OLDU YOL BEKÇİLERİ Mİ, TEKNOLOJİ Mİ? YAKINDA DİLİM DİLİM SATILACAK! YA KANLI PAZAR? TAŞERON HER YERDE! ELEKTRİKLİ BİR SOYGUN HİKÂYESİ KATLEDİLEN ODTÜ DOĞASI İÇERİDEKİ MESLEKTAŞLARIMA MİLLETÇE KANDIRILIYORUZ! YA KARAR İDAM OLSAYDI? BİNALARI YIKARAK CUMHURİYETİ YOK EDEMEZSİNİZ! BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNE SORUŞTURMA SEÇİME Mİ GİDİYORUZ? MÜDÜRÜM, BİZ GÜVENDE OLMADIĞIMIZI BİLİYORUZ! ENSAR VAKFI, KAİMDER.. YA DİĞERLERİ? BU DEZENFORMASYON NEDEN? HALKA YALAN SÖYLEMEYİN! BEYAZ'IN İLK YANLIŞI YAZIK! ÇOK YAZIK! DAVUTOĞLU'NUN KAHVERENGİ RET OYU
 
1 - 2 - 3 - 4
 8 :
 

Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı

BİZHABERİZ BAĞIMSIZ HABER PORTALI | Bizhaberiz.net © 2018 | Son Güncelleme : 16.05.2019 - 00:13:33 | Şu an 98 kişi online | Kullanım Koşulları