Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı  
ANA SAYFABİZHABERİZREKLAM
   
EY MAHALLE DELEGESİ!
İÇERİK
BAŞLIKLAR

Ayşe ÖZER

Mahalle maçlarında topu olanın üstün olduğu, her şeye rağmen mutlu çocukluk günlerimizde, tek kale maçların kendi kalesine gol atan çocuklarıydık. Top bizim değildi, kuralları başkası koyardı. Mahalle içinde olmanın konforuyla bizden olmayan hiç kimsenin bulunmadığı mahallelerimizde güvendeydik. "Elalem ne der?" belirlerdi sınırlarımızı. Büyüyüp de büyükşehire gittiğimizde de kendi hemşerilerimize tutunduk, köy derneklerimiz uğrak yerimiz oldu. Büyükşehir bizi yutmasın diye didindik durduk. Söz konusu oy vermek olunca kolladık hemşerimizi, bizden olan gelsin istedik yönetim kadrolarına. Koltuk sahibi olunca er kişi, kayırırdı mahalleden arkadaşını, adet böyleydi. Biz o masum mahalle ruhunu, muhtarımız saraya çağrıldığında mı kaybettik, yoksa daha önce mi öğrendik topu almak için her yolun mubah olduğunu?

Mahallemizden çıkamadığımızdan göremedik gerçek dünyayı ve dünyanın gerçeklerini. Cahildik dünyanın rengine mi kandık? Gruplaşmalarımız bizi itti kendi mahallemize, konforlu ve güvenli sınırlar içerisinde birer Ünzile'ydik, köyün en son çitine korkusundan gidemeyen. Bizi anlamak istemediler, öyle belledik ve bellettik ki, her yenilgimiz, her başarısızlığımız yanımıza kar kalsın ve konforumuz bozulmasın. Kurucu genel başkanının "Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır" dediği Cumhuriyet Halk Partisinin sıra neferleri, hattı yani sadece kendi mahallesini müdafaa ederek meydanı boş mu bırakacak yine? Masa başında yazılan listeler mi belirleyecek yurdun kaderini? Asıl mesele ve başarısızlık iktidar olamamakta değil, muhalefet bile olamamaktaydı asıl mesele. Yani ki esir düşmekte değil, teslim olmamakta bütün mesele. Yani boyun eğmemekte, yani yürekte.

Mustafa Kemal yaşasaydı, şöyle derdi belki de: Ey mahalle delegesi, mahallenden çık artık! Top senin değil belki ama, bu defa top sende. Kendi kalene atma artık şu topu. Atma ki Cumhuriyetin ilk günleri gibi olsun memleketin yüzü.

ozerayse96@gmail.com

 

AFFET BİZİ ELENİ! ADINI SEN KOY GARDIROP ATATÜRKÇÜSÜ KİMDİR? FİKİRTEPE DÜŞTÜ! BAŞKA OLUR AĞALARIN KURULTAYI ORGANİK AYDIN, TURFANDA VEKİL CHP'Lİ KIZ KARDEŞİME AÇIK MEKTUP KÜTÜK SİYASETİ: NERELİSİN? ATANAMAYAN SOL YA DA AL YAZMALININ ÖLÜMÜ DUYDUM Kİ UNUTMUŞSUN FİLTRE KAHVE SEVDİĞİMİ… AÇ HARMANI* BABASI EVDE OLMAYAN ÇOCUKLAR CENNETTE FAZIL SAY VAR MI? KAPILAR, KİLİTLER, KÖPRÜLER KÜÇÜĞÜN RIZASI AYŞE ABLA, OHAL NE DEMEK? SIRITMAK POLİTİK BİR EYLEMDİR BURALI MISINIZ? KUMANYA, SEFER TASI ve HANIMELLERİ DİPLOMA, APOLET, RULET DOKUNMAYIN ŞABANIMA! BEKLE ZEYTİN TANESİ KORKMA! KİMLİĞE İTİNAYLA PVC KAPLANIR BENİM BAŞÖRTÜLÜ BACILARIM ŞAMPANYA, EKMEK ve GÜLLER.. CHP GENÇLİK KOLLARI KURULTAYININ ARDINDAN… MAYMUNCUK LİSTE KAHVALTININ MUTLULUKLA BİR İLGİSİ OLMALI MERKEL’İN ÇATALI VE POLONYALI MUSLUKÇU ASIL İŞ TAHİR OLABİLMEKTE…
 
1 - 2 - 3
 8 :
 

Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı

BİZHABERİZ BAĞIMSIZ HABER PORTALI | Bizhaberiz.net © 2018 | Son Güncelleme : 22.05.2019 - 13:38:14 | Şu an 122 kişi online | Kullanım Koşulları