Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı  
ANA SAYFABİZHABERİZREKLAM
   
MÜDÜRÜM, BİZ GÜVENDE OLMADIĞIMIZI BİLİYORUZ!
İÇERİK
BAŞLIKLAR

Saim TOKAÇOĞLU

Sözcü Gazetesi'nde Kamil Elibol imzalı bir haber yayımlandı. "Emniyet müdürü çalıntı araçla gezdi tek polis çevirmedi" haberin başlığı. Çok şey beklediğimiz Ankara'nın yeni emniyet müdürü Mahmut Karaaslan, bin 400 kamerayla 24 saat karış karış izlenen bulvar ve caddelerde üç gün boyunca "çalıntı" araçla tebdili kıyafet edip dolaşmış, tek bir polis tarafından çevrilmemişti. Başkentin MOBESE kameraları bırakın sahte plakayı, ön koltukta annesinin kucağındaki küçük çocuğu saptayıp, fotoğraflayıp, aracın sahibine yüklüce para cezasını giydirecek kadar yetenekliydi. Sarı ışıkta geçip kırmızı ışığa kavşağın ortasında yakalananlara bile göz açtırmıyordu.

Zaman içinde polis teşkilatı içinde tanık olduğum Karaaslan'ın denetim yöntemine benzer başka uygulamalara da tanık oldum. Bunlardan ilgi çekici birkaçını hatırlayalım. Teşkilat içinde "Asabî müdür" olarak tanınan Necdet Menzir, Manisa'da görev yaparken karakola silahlı baskın düzenlemiş ve polislerin silahlarına el koymuştu. Bu olay da basına yansımış, çok ses getirmişti.

Yıllar önce bir gece Çankaya Emniyet Amiri arkadaşımla birlikteydik. Yolumun üstüydü, onu da evine bırakacaktım. Yolun kenarında bir kıraathanenin önünde kendi personeline ait polis minibüsünü gördü. Minibüs çalışır durumdaydı, ışıkları da yanıyordu ancak içinde kimse yoktu. "Dursana şurada" dedi, polis minibüsünün arkasında durdum. "Emniyet Amirliği'nde buluşuruz" dedi bana. Ben devam ettim. Sivil kıyafetliydi, çalışmakta olan polis minibüsüne bindi, hareket etmesiyle birlikte kıraathaneden polisler de koşarak sokağa fırladılar. Polis minibüsü çalınmıştı! Emniyet Amirliği'nin önüne park etti minibüsü. Minibüslerini çaldıran polisler bir süre sonra kan ter içinde Çankaya Emniyet Amirliği'ne geldiler. Sonra neler mi oldu? O kadarını bilmiyorum. Sonra olanlar doğal olarak benim yanımda cereyan etmedi. Amirle memur arasında yaşananlar, onların arasında kaldı.

Polis adliye muhabiri olunca çok olaya tanık oluyor insan. Aktaracağım son olayı, yakın tarihte Kentpark AVM'de yaşadık. Ankara Katliamı'ndan sonra güvenlik tedbirleri arttırılmış, AVM'lerde özel güvenlik personeliyle birlikte polis de görev yapıyordu. Hepimiz ister istemez canlı bombalar, bombalı araçlar, can kayıpları, güvenlik açıkları üzerine kafa yoruyoruz. "Dikkat et şimdi" dedi bana. Çarşıya girerken kazık kadar oğlunu kucağına aldı, güvenlik kapısının yanından, üzeri aranmadan geçti girdi içeri. Sivil kıyafetliydi ve belinde de beylik tabancası vardı. Bense güvenlik kapısının biraz yüksek sesle uyarısı üzerine "cebinizde bozuk para, gözlük, anahtar var mı?" gibi saçma sapan sorularını yanıtlamaya çalışıyordum "özel güvenlik personeli" kızcağızın.

Sayın Karaaslan, lütfen çalıntı plakalarla filan Ankara'nın güvenlik açıklarını tekrar tekrar bize göstermeyin, güvenlik açıklarını kapatın! Sizin de bizzat test ettiğiniz gibi, Ankaralı ne yazık ki güvende değil ve günlük yaşamına bunun bilincinde olarak devam etmeye çalışıyor.

saimtokacoglu@gmail.com

https://twitter.com/saimtokacoglu

 

"BİNMEK KISMET OLMADI Kİ" MÜSTEŞAR HANIM ÇILDIRIYOR MUAVİNİN KARISININ TAKILARI HACIYATMAZ MİSALİ VIP YOLCULUĞUN BEDELİ BİR HAC HİKÂYESİ SERMAYE DOYMAK BİLMEZ! FATSA'YA GİREMEYENLER, MASKELİ FAŞİSTLER MİYDİ SAYIN VALİ? DEVLET TUZAK KURMAZ! YAZIYOR! AMA NE YAZIYOR? FOTOĞRAF ÇEKMEK EZİYET OLDU YOL BEKÇİLERİ Mİ, TEKNOLOJİ Mİ? YAKINDA DİLİM DİLİM SATILACAK! YA KANLI PAZAR? TAŞERON HER YERDE! ELEKTRİKLİ BİR SOYGUN HİKÂYESİ KATLEDİLEN ODTÜ DOĞASI İÇERİDEKİ MESLEKTAŞLARIMA MİLLETÇE KANDIRILIYORUZ! YA KARAR İDAM OLSAYDI? BİNALARI YIKARAK CUMHURİYETİ YOK EDEMEZSİNİZ! BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNE SORUŞTURMA SEÇİME Mİ GİDİYORUZ? MÜDÜRÜM, BİZ GÜVENDE OLMADIĞIMIZI BİLİYORUZ! ENSAR VAKFI, KAİMDER.. YA DİĞERLERİ? BU DEZENFORMASYON NEDEN? HALKA YALAN SÖYLEMEYİN! BEYAZ'IN İLK YANLIŞI YAZIK! ÇOK YAZIK! DAVUTOĞLU'NUN KAHVERENGİ RET OYU
 
1 - 2 - 3 - 4
 8 :
 

Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı

BİZHABERİZ BAĞIMSIZ HABER PORTALI | Bizhaberiz.net © 2018 | Son Güncelleme : 16.05.2019 - 00:13:33 | Şu an 86 kişi online | Kullanım Koşulları