Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı  
ANA SAYFABİZHABERİZREKLAM
   
SEÇİME Mİ GİDİYORUZ?
İÇERİK
BAŞLIKLAR

Saim TOKAÇOĞLU

Kılıçdaroğlu arada bir de olsa doğru söylemiyor değil. Pelikan dosyası filan derken iş demokrasiyle yönetildiğini zannettiğimiz Türkiye'de Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun devrilmesine kadar dayandı. Ömrümüz darbelerle, nefes aldığımızı zannettiğimiz "darbe aralarında" da yeni bir darbeye hazırlanmakla geçti. 12 Eylül'den bu tarafa hasret kalmıştık. Askerden medet umup darbe bekleyenleri sevindirmek için arada "tanklara balans ayarı" yapılsa da, "27 Nisan Sanal Muhtırası" gibi "umut verici" girişimler de olsa, 4 Mayıs'a kadar darbesiz bir süreç yaşandı.

Başkan olma özlemini her fırsatta dile getiren AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesiyle demokrasimiz bu geçiş sürecinde aşama kaydetti. Her ne kadar tarafsız olacağına yemin etmiş olsa da, tarafsız olmayacağını açı açık dile getirmekten kaçınmayan Erdoğan, partisinin başına kendi güdümünde, sözünden çıkmayacak birini geçirmek isteğini de gerçekleştirdi. Davutoğlu'nu AKP Genel Başkanı ve Başbakan yaptı. Böylece partili Cumhurbaşkanı, bütün kontrolü elinde tutacaktı. TV ekranlarında ahkâm kesenlere kulak asmayın, Davutoğlu ve Erdoğan arasında bir gerilim varmış gibi gözükse de bu operasyonun gerçek nedenini yaşayıp göreceğiz.

Bizi ilgilendiren, Kılıçdaroğlu'nun "4 Mayıs darbesi" olarak adlandırdığı bu operasyondan sonra başımıza gelecekler. Olağanüstü kongrede Davutoğlu aday olmayacağını açıkladı. Yeni emanetçi adaylarının arasında Binali Yıldırım, Bekir Bozdağ, Berat Albayrak, Mahir Ünal ve Mustafa Şentop'un adı geçiyor. Bu söylentilere de kulak asmayın. Demokratik bir genel kurul görüntüsü yalnızca gövde gösterisidir, partinin başına geçecek emanetçinin adı çoktan belirlenmiştir. Ara seçim mi, erken seçim mi, baskın seçim mi tartışılıyor ama kesin olan yakında bir seçim daha yaşayacağımız. Emareler bunun hazırlığının çoktan yapılmış olduğunu gösteriyor. Devlet Malzeme Ofisi, Yüksek Seçim Kurulu'nun ihtiyacı için 450 bin adet "Tercih kaşesi" ihalesini açtı bile. Adama sormazlar mı, bayram değil, seyran değil, eniştem beni niye öptü diye?

Erdoğan başkanlık özlemine kavuşmak için sağlam adımlarla ilerliyor. Bunun için Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nı istediği gibi değiştirmek zorunda. Referandum, riskli bir yol. Geriye kalan tek çare, Anayasa'yı değiştirecek milletvekili sayısına ulaşmak. Diğer partilerden vekil devşirerek yapamıyor, yeni bir seçimle gereken sayıya ulaşmak istiyor. Gidişata bakılırsa özlemi olan başkanlığa "demokratik bir şekilde" ulaşacak gibi gözüküyor. Umarız Davutoğlu'na "son başbakan" diyenler haklı çıkmaz.

Yoksa bundan sonraki süreçte "siyaset uzmanları"nın TV ekranlarında Erdoğan'ın ikide birde dile getirdiği "Başkomutan benim" sözleri hakkında yorumlarını izlemek zorunda kalacağız.

saimtokacoglu@gmail.com

 

"BİNMEK KISMET OLMADI Kİ" MÜSTEŞAR HANIM ÇILDIRIYOR MUAVİNİN KARISININ TAKILARI HACIYATMAZ MİSALİ VIP YOLCULUĞUN BEDELİ BİR HAC HİKÂYESİ SERMAYE DOYMAK BİLMEZ! FATSA'YA GİREMEYENLER, MASKELİ FAŞİSTLER MİYDİ SAYIN VALİ? DEVLET TUZAK KURMAZ! YAZIYOR! AMA NE YAZIYOR? FOTOĞRAF ÇEKMEK EZİYET OLDU YOL BEKÇİLERİ Mİ, TEKNOLOJİ Mİ? YAKINDA DİLİM DİLİM SATILACAK! YA KANLI PAZAR? TAŞERON HER YERDE! ELEKTRİKLİ BİR SOYGUN HİKÂYESİ KATLEDİLEN ODTÜ DOĞASI İÇERİDEKİ MESLEKTAŞLARIMA MİLLETÇE KANDIRILIYORUZ! YA KARAR İDAM OLSAYDI? BİNALARI YIKARAK CUMHURİYETİ YOK EDEMEZSİNİZ! BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNE SORUŞTURMA SEÇİME Mİ GİDİYORUZ? MÜDÜRÜM, BİZ GÜVENDE OLMADIĞIMIZI BİLİYORUZ! ENSAR VAKFI, KAİMDER.. YA DİĞERLERİ? BU DEZENFORMASYON NEDEN? HALKA YALAN SÖYLEMEYİN! BEYAZ'IN İLK YANLIŞI YAZIK! ÇOK YAZIK! DAVUTOĞLU'NUN KAHVERENGİ RET OYU
 
1 - 2 - 3 - 4
 8 :
 

Bizhaberiz Bağımsız Haber Portalı

BİZHABERİZ BAĞIMSIZ HABER PORTALI | Bizhaberiz.net © 2018 | Son Güncelleme : 16.05.2019 - 00:13:33 | Şu an 104 kişi online | Kullanım Koşulları